| De (kosteloze) themabijeenkomst ‘toegevoegde waarde van competentiemanagement’ vindt plaats op dinsdag 8 juni van 16:00 -18:00 uur in het AZ stadion. Competentiemanagement is een concept met inmiddels enige historie binnen het HR werkveld. Tevens is het een thema waarover voortdurend een discussie over de toegevoegde waarde ervan woedt. H&S Adviesgroep deelt graag haar kennis en ervaringen met u. Dit doen wij door enerzijds in te gaan op de doelen, aanpak en implementatie van competentiemanagement. Anderzijds gaan we met u het gesprek aan over de voor- en nadelen van het concept competentiemanagement, waarbij uw ervaringen ruim aan bod komen. Deze interactieve themabijeenkomst is bestemd voor de HR beleidsmaker die interesse heeft in het thema en graag de dialoog met vakgenoten zoekt. Klik hier voor aanvullende informatie of om in te schrijven. |
 |
De workshop ‘functioneringsgesprekken voeren’ vindt plaats op woensdag 2 juni van 09:00 tot 13:00 uur in het AZ stadion. Menige organisatie voert in de maand juni functionerings- cq. voortgangsgesprekken met haar medewerkers. Het functioneringsgesprek is een goede gelegenheid om met uw medewerker terug te blikken en vooruit te blikken. Maar hoe doet u dat op een adequate en effectieve manier? Deze betaalde workshop van een dagdeel is bestemd voor de leidinggevende die zich wil bekwamen in het voeren van functioneringsgesprekken. Er wordt ingegaan op theorie rondom gespreksvaardigheden (bijvoorbeeld feedback geven), en actief daarmee geoefend. De workshop sluit aan op de workshop beoordelingsgesprekken, die H&S Adviesgroep in het najaar organiseert. Klik hier voor aanvullende informatie of om in te schrijven.
|
 Klanten voelen 'echte liefde' voor een bedrijf of winkel waar zij vaste klant zijn. Zij ervaren intimiteit en geborgenheid in die relatie, twee van de drie factoren die volgens de psychologie ook bepalend zijn voor een liefdesrelatie tussen partners.
Bedrijven die aan klantenbinding doen, zouden hiermee rekening moeten houden. Dat stelt Marnix Bügel van de Rijksuniversiteit Groningen, die volgende week promoveert op een onderzoek naar de toepasbaarheid van psychologische theorieën op relatiemarketing. Volgens de wetenschapper is het enige verschil tussen een klant- en een liefdesrelatie dat partners gelijkwaardig willen zijn, terwijl een klant juist op zoek is naar superieure kwaliteit bij de zaak van zijn keuze.
Intimiteit ''Klanten voelen bijvoorbeeld echte liefde voor de supermarkt waar zij hun dagelijkse boodschappen doen. Er is sprake van intimiteit in de relatie'', zegt Bügel. Als voorbeeld noemt hij een hotel waar het personeel meeloopt naar de kamer om het licht aan te doen en uitleg te geven. Dat geeft een gevoel van intimiteit waardoor gasten zich op hun gemak voelen en vaker terug zullen komen.
Terugkeren Intimiteit speelt dus vooral aan het begin, maar ook aan het eind van een klantrelatie, zocht Bügel uit. ''Als er sprake was van echte liefde, gaan klanten niet snel weg als ze ontevreden zijn. Dat is het psychologische investeringsmodel: een mishandelde partner blijft ook vaak terugkeren naar dezelfde relatie.''
Voordeel Bedrijven kunnen volgens hem hun voordeel doen met die wetenschap: wie een klant weg wil halen bij een ander bedrijf moet niet alleen een aantrekkelijk product aanbieden, maar ook de overstap warm en makkelijk maken. ''Wie in die periode extra aandacht besteedt aan de klant, bouwt een stabiele relatie op'', aldus de onderzoeker.
Bügel heeft een eigen bedrijf dat zich richt op groeikansen voor ondernemingen door inzicht in eigen klantgegevens. Zijn bedrijf werkt onder meer voor grote klanten als KPN, Microsoft en Sanoma. Bron: ANP |
|
Onderstaande kandidaten hebben we allemaal gesproken (inclusief kort-assessment) en zijn op zoek naar een nieuwe uitdaging in de regio.
Algemeen
- 1. Dame (31, Amsterdam), energieke, onderhoudende persoon, initiator, organisator, daadkrachtig.
Opleiding: VWO (1997), Sociale Geografie (2002); specialisatie: Politieke en Culturele geografie. Ervaring: zowel als Beleidsmedewerker / Projectleider Ruimtelijke Ordening bij de overheid als Assistent Zakelijk leider bij culturele evenementen. Zoekt: functie waarin ze zowel strategisch als pragmatisch bezig is, bijvoorbeeld een projectleidersrol, er moet wel resultaat gehaald kunnen worden.
Commercieel
- 2. Man, (37 jaar, Heerhugowaard), commerciële relatiebeheerder, analytisch, correct in communicatie, loyaal.
Opleiding: Havo (1991), MTS Werktuigbouwkunde (1994), HTS Technische Bedrijfskunde (1997). Ervaring: 2 jaar als commercieel medewerker binnendienst, 10 jaar als Accountmanager (voor Noord Holland) bij een internationale organisatie gespecialiseerd in het optimaliseren van goederenstromen bij bedrijven. Zoekt: een nieuwe uitdaging en werkomgeving, bij voorkeur een internationale sales rol voor een organisatie met een tastbaar (technisch) product.
- 3. Man (31, Castricum), representatief, communicatief sterk, bedachtzaam, meedenkend, ambitieus.
Opleiding: HBO Commerciële Economie (inclusief Nima A en B). Ervaring: Meerjarige ervaring als Europees marketing/communicatie professional bij Europees hoofdkantoor in de automotive branche. Zoekt: Functie als Marketing/Communicatie professional of manager bij een bedrijf met een concreet en aansprekend product.
- 4. Man (44, Uitgeest), resultaatgedreven internationale Salesmanager, communicatief sterk, pionier.
Opleiding: Havo, vakgerichte cursussen, praktijkman, HBO werk en denkniveau. Ervaring: Veel ervaring (20 jaar) als International Sales Manager in technische en automotive omgeving. Gewend veel te reizen en met andere culturen te onderhandelen heeft leidinggevende capaciteiten en ervaring evenals sterke marketing competenties. Zoekt: Een internationale commerciële functie waarin hij kan pionieren en new business kan creëren.
Financieel
- 5. Dame, (25 jaar, Heerhugowaard), extravert, enthousiast, doelgericht en creatief.
Opleiding: Havo (2002), HBO Small Business en Retail Management (2008). Ervaring: 2 jaar ervaring in financiële branche als trainee. Laatste half jaar gespecialiseerd tot Procescontroller. Zoekt: Een soortgelijke rol: interne controle, medewerker interne audit, procescontrolling.
- 6. Man, (26 jaar, Oosthuizen), betrouwbaar, gedreven communicatief vaardige Financial.
Opleiding: VWO (2003) UvA; Bedrijfseconomie richting Accountancy (2008), Postdoctorale opleiding tot Register Accountant (nog bezig). Ervaring: 2 jaar ervaring als Accountant voor MKB bedrijven. Zoekt: Financieel breed: assistent controller, sr financieel medewerker, interne audit, financiële administratie. Is sterk in financiële verslaglegging.
- 7. Man (34, Ursem), nuchtere en zelfverzekerde professional, goed georganiseerd en gestructureerd, sturend en zorgvuldig, resultaatgericht.
Opleiding: MEAO (1995), MBA (Markus Verbeek 2000) en SPD (Markus Verbeek 2005). Ervaring: 13 jaar ervaring van administrateur tot en met controller, veel ervaring in retailorganisaties, handel en sportexploitatie. Zoekt: (leidinggevende) functie als controller / manager financiële administratie. Voorkeur voor retail / handel, autobranche, sport of accountancy / administratiekantoor.
- 8. Man (31, Callantsoog), ondernemend, analytisch, energiek, communicatief sterk.
Opleiding: HBO BE, MEAO Commerciële dienstverlening. Ervaring: drie jaar ervaring als Controller bij een productiebedrijf met meerdere bv's, daarvoor drie jaar als Administrateur gewerkt bij dezelfde organisatie. Zoekt: bedrijfseconomische functie binnen een nieuwe werkomgeving, bij voorkeur in de 'maakindustrie'.
Techniek
- 9. Man (27, Hoorn), Spontane en nuchtere Noord Hollander, recht door zee, communicatief sterk.
Opleiding: HTS Elektrotechniek (2007), Commerciële gespreksvaardigheden (2008). Ervaring: circa drie jaar ervaring als engineer in mechatronica. Zoekt: rol als projectengineer of lead engineer binnen technisch uitdagende mechatronica omgeving.
- 10. Man (34, IJmuiden), serieuze man, beheerst, communicatief goed, analytische en zorgvuldige inslag.
Opleiding: MBO Chemische laboratoriumtechniek, HBO Luchtvaarttechnologie (2009). Ervaring: diverse projecten: o.a. KLM Engineering & Maintenance, opstellen onderhoudsprogramma voor airline, montagewerk, opzetten KMS conform ISO 9001, kwaliteitsmedewerker. Zoekt: functie in als engineer in onderhoud / maintenance quality engineer of als kwaliteitsmedewerker.
- 11. Jongeman (23, Beverwijk), rustige, representatieve persoon, wel bespraakt, luistert goed. Planmatig en accuraat.
Opleiding: Havo (2004) HTS Vliegtuigtechniek (2008). Ervaring: Stages binnen luchtvaartsector en enkele maanden werkzaam als design engineer van vliegtuigonderdelen (modificaties en certificering). Daarnaast mede oprichter van een lokale politieke afdeling en gemeenteraadslid sinds 2010. Zoekt: project engineer rol binnen luchtvaart of industrie waar hij coördinerende en kwaliteitsbewakende rol heeft.
- 12. Man (33, Alkmaar), creatieve doener, initiatiefrijk, ruimdenkend en ondernemend..
Opleiding: HTS Werktuigbouwkunde (2002) Heao Commerciële Economie (2003) MBA (TSM 2008). Ervaring: 2 jaar maintenance engineer, 4 jaar R&D projectleider (kunststof / robotica), sales support, laatste 3 jaar procesverbeteraar maintenance organisatie. Zoekt: Ondernemende en organiserende rol op snijvlak van techniek en marketing, bijvoorbeeld productmanagement, R&D.
Human Resources
- 13. Man (37, Alkmaar), enthousiast, mensgericht, gemotiveerd.
Opleiding: HBO P&A (3 jaar, niet afgerond), VWO. Ervaring: Meerjarige werkervaring als HR Adviseur, waarvan het laatste jaar als Supervisor, binnen internationaal productiebedrijf en uitgeverij. Zoekt: Functie als HR Adviseur in Noord-Holland binnen een bedrijf met een open cultuur.
|
Bent u geïnteresseerd in een van de kandidaten en/of in onze dienstverlening? Neem dan contact op met ons op: Heleen, Mieke, Maaike of Robrecht.
Regio Talent Alkmaar 072-5124763 Comeniusstraat 10 1817 MS Alkmaar www.regiotalent.nl info@regiotalent.nl |
|